Binjakët, janë ndër më pak të besueshmit. Kanë krijimtari të lartë dhe aftësinë për të improvizuar, por jo gjithmonë dalin nga situata. Ka edhe raste kur papërgjegjshmëria e tyre zbulohet lehtësisht.

Ujori, nuk janë më të besueshmit e mundshëm për shkak edhe të mënyrës se si zgjedhin ta jetojnë jetën e tyre. Nuk janë fleksibël ndaj çështjeve të ndryshme dhe shpesh humbasin nëpër reflektime mendimesh.

Peshorja, njihen si njerëz të ekuilibruar dhe të aftë për të zgjidhur edhe mosmarrëveshjet më të mëdha. Është pikërisht kjo karakteristikë që i bën jo gjithmonë të besueshëm. Për të shmangur një konflikt janë të gatshëm të ndryshojnë mendimin e tyre me lehtësi.

Ju pëlqen!

Peshqit, tek Peshqit kjo nuk është karakteristikë aspak negative. Lidhet me dëshirën e tyre për të qenë i gjallë, aktiv dhe për të mos u penguar nga rregullat strikte.

Shigjetari, të fundit më listë, por jo më pak të rëndësishëm. Edhe Shigjetarëve nuk u do besuar shumë sepse ndryshojnë shpesh mendimet në varësi të gjendjes emocionale.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!