Kush e bëri Kushtetutën e Shqipërisë?

“Ministri i jashtëm i Greqisë, George Katrougalos, ka qenë këshilltar ligjor i Parlamentit të Shqipërisë për hartimin e Kushtetutës së Shqipërisë në 1998-1999”.
(Marrë tekstualisht nga biografia zyrtare e ministrit të jashtëm të tanishëm të Greqisë, publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Jashtme greke).

P.S. Një sugjerim për kolegët e mediave shqiptare: Lutemi mos u tallni me popullin, duke shkruar për baballarët shqiptarë (pa shkollë) të Kushtetutës së Shqipërisë. Respektoni të drejtën e autorit./MekuliPress /

Lexo po ashtu:  Osmani: “Drafti gjerman” është fake news
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!