The Sun ka bërë të ditur se klubet e Premier League kanë marrë një vendim për fillimin e sezonit të ri në fundjavën e 12 shtatorit.

Gjithashtu, klubet kanë konfirmuar edhe se finalja e Superkupës së Anglisë do të luhet më 30 gusht në Wembley.

Sipas së përditshmes angleze, kalendari i kampionatit anglez do të jetë më i ngjeshur mes dhjetorit dhe janarit me shumë ndeshje që do të luhen në mesjavë.

Lexo po ashtu:  Detaje të reja për gjendjen e Schumacherit: Ai ka ndryshuar dhe është përkeqësuar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!