Derisa po vazhdon afati kalimtar i janarit në shumë ekipe, Albsport.mk ka përpiluar listën e futbollistëve më të shtrenjtë shqiptarë që po luajnë në klube të ndryshme.

I pari në listën e më të shtrenjtëve është Milot Rashica, futbollisti i Werderit të Bremenit që luan në Bundesligën gjermane dhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës. Rashica sipas “transfermarkt” është vlerësuar në 35 milionë euro.

Në pozitën e dytë është Granit Xhaka, shqiptari me shtetësi zvicerane që tani është pjesë e Arsenalit në Premier Ligë. Xhaka kap vlerën e 30 milionë eurove.

Ju pëlqen!

Menjëherë pas tij është Xherdan Shaqiri që është te skuadra e Liverpoolit dhe po ashtu ka pasaportën zvicerane. Shaqiri ka vlerën e 22 milionë eurove.

Pozitën e katërt dhe pestë e ndajnë dy futbollistë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, Enis Bardhi i Levantes që luan në La Liga dhe futbollisti i Arsenalit, Shkodran Mustafi që ka prejardhjen nga Gostivari.

Lista më të paguarve mbyllet me Vedat Muriqin e Fenerbahces që për momentin kartoni i tij kap vlerën e 12 milionë eurove.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.