Çertifikata e doktoraturës e Lasgushit (përkthyer shqip), i cili mori titullin Profesor Doktor në Universitetin e Graz-t (Austri) në maj 1933 me desertacionin “Eminescu i injoruar dhe lidhja e tij me ideollogjinë popullore-vëndase”.

Fotografia e Marie Lasgush Poradeci

 /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!