Cilët janë pronarët më të pasur të klubeve të futbollit në botë?

Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje “ Footroom” ka bërë klasifikimin e 5 pronarëve më të pasur të klubeve të futbollit.

I pari në listën e publikuar nga ky website, është pronari i Manchester Cityt, Sheikh Mansur me një pasuri prej 30 Billionësh, ndërsa në fund të rënditjes është pronari i La Galaxy me një pasuri prej 11.5 Bilion.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!