Albin Kurti si shef i qeverisë  që nga marrja e detyrës së Kryeministrit ka shfuqizuar një varg të vendimesh që ka marr ish-kryeministri, Ramush Haradinaj.

Në mbledhjen që do të mbahet të premten do të shfuqizoj edhe dy vendime të reja.

Media ka siguruar edhe rendin e ditës me shtatë pika e cila do të mbahet në orën 12.

Image
Ju pëlqen!

Ndër të tjera do të shqyrtohet edhe propozimi-vendimi për ndarjen e mjeteve financiare si mbështetje për Shqipërinë nga dëmet që i ka shkaktuar tërmeti.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!