Pronari i fabrikës Meka, biznesmeni Burim Piraj e ka vlerësuar kryeministrin në detyrë, Albni Kurtin me fat përshkak se i ka kundërshtarët politik abuzues.

Ndërsa për popullin thekson se është i pafat, pikërisht për shkakun se pati një klasë politikanësh abuzues për dy dekata.

Biznesmeni Piraj, përmes një postimi në Facebook thotë se, në qasjen e zhvillimit ekonomik të vendin të gjithë ishin të njëjtë.

Ju pëlqen!

Ai tregon se a ka vërejtur naj lëvizje tjetër në këto ditë sa ka qeverisur Kurti.

Postimi i plotë:

Populli i pa fat që pati një klasë politikanësh abuzues për dy dekada!

Albini me fat që i ka kundërshtarët e tillë dhe ka ngelur i vetmi që nuk ka abuzuar ende!

Përndryshe qasjen në zhvillimin ekonomik të vendit e kanë të gjithë të njëjtë!

Për këtë periudhë qeverisëse unë përveç furnizimit shumë të mirë me energji elektrike nuk kam vërejtur ndonjë lëvizje tjetër!

Ende pjesërisht paguajmë taksë në lëndë të parë dhe pjesë rezervë ashtu siç kemi paguar deri më tani!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!