A jeni kurioz se cilat janë makinat më të përdorura nga ana e kriminelëve dhe mafiozëve për të bërë punët e tyre të pisat? Grupet kriminale dhe ato mafioze zakonisht kanë të ardhura të shumta dhe për këtë arsye edhe makinat që i përdorin i zgjedhin.

Normalisht markat janë më të mirat në tregun, por zgjidhen modelet.

Makina si ‘Benz’, ‘Audi’, ‘BMW’, apo modelet amerikane janë më të zgjedhurat nga grupet mafioze.

Ju pëlqen!

Sigurisht këto zgjidhen për shkak se janë të fuqishme, janë të sigurta dhe më të shpejta.

Më poshtë keni një list me 5 makinat që përdoren më shpesh nga mafia.

Ato janë:

Mercedes Benz w 124

Cadillac escalade

Audi A8

Mercedes Benz G 55

BMW M5 E60

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!