Revista prestigjioze e shtëpisë më të njohur të modës Vogue ka publikuar një artikull mbi mënyrën se si të visheni me stil pa shpenzuar shumë para apo kohë. Sipas artikullit ekzistojnë 17 truke të mundshme për tu bërë stilisti personal i vetes duke qëndruar kështu modern gjatë tërë ditës pa u lodhur ose pa u stresuar shumë.

Transformoni këmishën e bardhë në një fustan

Lidhni shalle tek kyçet tuaja me këpucë pa qafë

Ju pëlqen!

Vendosni rrip mbi xhaketën tuaj xhins

Vendosni disa bizhuteri verore njëra mbi tjetrën

Guxoni të kombinoni printime të ndryshme në veshjen tuaj

Vishni atlete sportive me fustane të gjatë veror ose jo

Lidhni shall të hollë në flokët tuaj

Lidhni një pulovër rreth mesit tuaj çfarë do të keni veshur

Nxirrni shapkat me një gisht, nuk dalin kurrë nga moda

Koordinohuni me miken tuaj që të jeni në një stil veshjeje

Vishni një bluzë nën fustanin me rripa

Kombinoni disa ngjyra copash xhinsi në veshjen tuaj

Mbani një pulovër mbi supe pavarësisht asaj që keni veshur

Guxoni të kombinoni dy bluza bashke qoftë bust me t-shirt ose diçka të ngjashme

Vishni çizme të gjata me pantallona të shkurtra

Kombinoni xhaketa ose triko të gjata me fustane të lehta pranverore

Transformoni këmishën tuaj të gjatë në një model bluze të shkurtër

(Vogue)
/Scan/

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!