Përmirësimi i cilësisë së jetës tuaj nuk është aspak i lehtë. Duhet shumë kohë, përpjekje dhe këmbëngulje. Sidoqoftë, të gjitha ndryshimet thelbësore fillojnë me disa rregullime të vogla, dhe ka mijëra gjëra të vogla që mund të bëni çdo ditë për të përmirësuar mirëqenien tuaj fizike dhe mendore.

Sipas specialistëve dhe ekspertëve të jetës dhe karrierës ekzistojnë 17 mënyra të thjeshta për të për të ndryshuar jetën tuaj në 17 minuta ose më pak:

Bëni streching dhe meditoni
Korrigjoni qëndrimin tuaj në punë ose kudo tjetër
Telefonojini një miku të vjetër ose dilni me të për një kafe
Ndihmoni dikë në nevojë
Bëni një sy gjumë ose thjesht bëni një banjë
Frekuentoni palestrën ose thjesht kaloni pak kohë në natyrë
Shkruajini gjërat që doni tek vetja juaj dhe pranoni mendimet negative
Mbani një ditar dhe krijoni një listë gjërash për të bërë
Mundohuni të mos përdorni celularin tuaj për pak kohë
Hidhni ose falni sende dhe rroba që nuk i përdorni më
Gjeni kohën për të reflektuar kur ktheheni në shtëpi
Flisni për gjërat për të cilat ju jeni mirënjohës me miqtë dhe anëtarët e familjes
Merruni me kopshtarinë
Jepini vetes një masazh të koke
Mësoni një gjuhë të re
Praktikoni një regjim ushqimore të shëndetshëm dhe pini ujë
Shkoni për të fjetur 30 minuta para orarit të zakonshëm dhe krijoni një rutinë relaksuese gjumi (Zgjohuni më herët dhe krijoni një moment për veten tuaj në mëngjes). (bestlife)

Lexo po ashtu:  Mësoni si të përgatisni çajin e bananes dhe nuk do të vuani më kurrë nga këto sëmundje
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!