Policia e Izraelit ka konfirmuar se polici që shtiu në drejtim të adoleshentes palestineze teksa ajo po hynte në shtëpi, është suspenduar deri në përfundim të hetimeve.

16-vjeçarja po qëndronte para derës së shtëpisë në Jerusalemin Lindor kur polici e urdhëroi që të hynte brenda.

Ajo u qëllua në shpinë me plumb gome. U shtrua në spital me vertebrën e thyer. Pasi e qëlloi në shpinë, policia hodhi edhe një granatë shpërthyese.

Lexo po ashtu:  Televizioni i famshëm norvegjez TV2 shpallë BIDEN fitues të zgjedhjeve, Zhvillime dramatike në SHBA: Ky është rezultati i fundit, ja kush është fituesi i zgjedhjeve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!