Izraeli ka një qeveri të re. me një telefonatë. Gjysëm ore nga përfundimi i mandatit, lideri Yair Lapid ka njoftuar presidentin Reuven Rivlin – që ndodhej në stadium ndërkohë, se ia doli që të formojë koalicionin qeverisës; i pari pas 12 vitesh pa kryeministrin Benyamin Netanyahu.

“Qeveria e re, do të bëjë gjithçka që ka në dorë për të bashkuar përbërësit e shoqërisë izraelite. Detyra jonë është që të vihemi në shërbim të të gjithë qytetarëve të Izraelit, përfshirë ata që nuk e mbështetesin këtë qeveri” tha ai.

Lexo po ashtu:  Eliot Engel vjen për vizitë edhe në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!