Drejtori Ekzekutiv i Odës së Avokatëve të Kosovës, Besim Curri ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Kjo është bërë e ditur nga Oda e Avokatëve të Kosovës përmes një njoftimi për media.

Deri te dorëheqja ka ardhur si rezultat i raportimeve që janë bërë në media lidhur me shkeljet që ka bërë Curri.

Ju pëlqen!

“Oda e Avokatëve të Kosovës, pas publikimit të emisionit “Betimi për Drejtësi” të shtunën me datë 11.03.2023 në KTV, njofton të gjithë avokatët dhe publikun e gjerë si dhe bënë me dije se:

Bazuar në pretendimet e dhëna në këtë emision, sot në mëngjes Kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, z. Behar Ejupi me tu paraqitur në zyrat e OAK-së, ka ftuar në takim Drejtorin Ekzekutiv, nga i cili ka kuptuar se i njëjti ka ofruar dorëheqjen e tij”, thuhet në njoftim.

Oda e Avokatëve të Kosovës, ka siguruar të gjithë anëtarësinë e saj dhe opinionin e gjerë se do të jetë në shërbim të të gjithëve pa dallim, gjithmonë duke respektuar ligjet në fuqi, dhe do të mbështes profesionit e avokatit në kuadër të misionit të saj, kushtetues dhe ligjor.

Lexo po ashtu:  ‘Është shkelur e drejta ndërkombëtare’/ Sanchez për Kosovën: Pavarësi e njëanshme

Ndryshe ekipi i emisionit “Betimi për Drejtësi” ka hulumtuar veprimtarinë e Currit për të dëshmuar nëse qëndrojnë pretendimet e palëve se po i përfaqëson dhe po ju ofron ndihmë juridike palëve në kundërshtim me ligjin.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!