Ja përsëri Lasgushi tek ne. A mundet t’i iki kombi shqiptar fjalëve kala të poetit të madh, Poradeci! Jo, sepse ai është shkrirë në ne. Ky është biri i pavdekshëm i kombit shqiptar, ky rron, ky të rrëmben, poeti jeton e frymon, shkruan MekuliPress.

Ja nja dy a tri fjali të mëdha për Rilindasin tonë Naim Frashëri, nga kolosi ynë, Poradeci:

“Ishte çështje fetare, punë feje, feja e shqiptarit – ishte feja e shqiptarisë dhe për fenë flasin profetët, jo njerëzit.
Për fenë e shqiptarëve do të fliste profeti i kombit shqiptar: Naim Frashëri. Ky do të bënte kthimin e shqiptarëve.” 

Ju pëlqen!

Lasgush Poradeci

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!