Monika Melyshi

Isha në Kosovë me miq, për disa punë. Kërkuam dhoma nëpër hotele dhe në të gjitha recepsionet na ofruan shërbim falas, meqenëse ishim nga Shqipëria.

Një makinë policie na ndiqte pas dhe kur ndaluam na pyeti shoferi, që në fakt ishte oficer policie: keni nevojë për ndihmë?! E falenderuam dhe e pyetëm: si po menaxhohet situata, fluksi i njerëzve nga Shqipëria?! Na tha që po mundohen me mish e shpirt për të na ndihmuar poooooor ka dyndje njerëzish të paftyrë, nga Shkodra, Berati etj., që nuk kanë lidhje me të dëmtuarit nga tërmeti por janë shpërngulur për një mllë bukë qyl dhe jo pak por, rreth 300 vetë.

Ju pëlqen!

TURP t’ju vijë!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!