Universiteti i Prishtinës (UP) sot ka pranuar një donacion prej 5 mijë dollarë nga ish-ushtarja amerikane në Kosovë, Elaine Berkowitz.

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, Suzana Manxhuka-Kërliu tha se ky donacion nga Berkowitz meriton një vlerësim të lartë.

Manxhuka-Kërliu tha se me këtë donacion do të blihen disa zmadhuese bikularë për studentët e stomatologjisë.

Ju pëlqen!

“Në emër të fakultetit të mjekësisë, degës së stomatologjisë doja të falënderoja Berkowitz për këtë donacion, i cili kontribut ka një vlerë të rëndësishme, me te cilën do të blihen disa zmadhuese bikularë, për nevoja të studentëve. Kontributi i saj meriton një vlerësim të lartë”, ka thënë ajo.

Lexo po ashtu:  Këtë detaj nga përleshja Abazi – Molliqaj nuk e keni vërejtur
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!