Ridvan Tahiri i njohur me emrin Riki, ish-ushtar i UÇK-së që kishte ofruar shpërblim prej 50 mijë euro për këdo që ofron dëshmi për t’i kapur kriminelët që kanë kryer përdhunime në Kosovë, ka treguar sot një ngjarje interesante që i kishte ndodhur.

Ai ka thënë se pasi ka publikuar shpërblimin që ai do ta jap, ka marrë 200 mesazhe. Thotë se një serb i kishte ofruar disa dëshmi, për të cilat thotë se i dha besën se nuk do t’ia publikojë identitetin.

Thotë se nuk ka kurrfarë agjencie, por dëshiron që të kontribuoj individualisht.

Ju pëlqen!

“Nuk kam kurrfarë agjencie, por kam shprehur vullnetit ta ofrojë. E kemi për obligim ta ndihmojmë policinë dhe organet e tona”, ka deklaruar ai në T7.

“Në moment kur e kam publiku kam marrë rreth 200 mesazhe”, thotë ai.

Tahiri thotë se një serb kishte dhënë dëshmi që ai i konsideron të besueshme për një rast që kishte ndodhur në Veri të Mitrovicës.

“Mesazhi më i mirë prej një serbit, ja kam dhënë besën një serbi . Thotë se jam dëshmitar i një rasti në veri të Mitrovicës, thotë se kam dëshmuar në gjyq dhe është detyruar më pas me e lëshuar vendi e më shkua me jetuar në perëndim”, ka deklaruar ai.

Lexo po ashtu:  10 fakte të cilat nuk i keni ditur për pijen më të njohur në botë: Coca Cola-an
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!