Vendim Demaj ish ushtar i Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës, në një postim të tij në Facebook, pas daljes së Presidentit Thaҫi nga intervistimi në Hagë, thotë se pamja e tij tregon se ai e ka siguruar vendin në bankën e të akuzuarit në Gjykatën Speciale.

Postimi i plotë:

Paraqitje e tij #rraskapitëse,

Ju pëlqen!

leximi i #hutuar i letrës që i dridhej në duar dhe thirrja që u bën prokurorit dhe gjykatësit

të cilët e intervistuan 25 orë,

tregon që ky e ka sigurur vendin në bankën e të akuzuarit në Gjykatën Speciale

për të cilën ky është investuar #personalisht, dhe tani i duhet të përballet me historikun e bëmave të tij në 21 vite aktivitet në Kosovë.

Lexo po ashtu:  Fjalimi epik i Kryeministrit të Kosovës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!