Ish ushtari i UÇK-së, Britaniku Jon Harrison, ka thënë se kryeministri, Avdullah Hoti e shiti Kosovën duke e nënshkruar marrëveshjen në Uashington.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se kjo marrëveshje hap derën për shkëmbime tokash që do të gjymtojnë Kosovën.

Po ashtu, ai ka shkruar se nuk do të lejojnë shkëmbimin e territorit.

Ju pëlqen!

“Çdo martir i luftës do të ngrihet nga varret e tyre për të mbrojtur tokën për të cilën dhanë jetën e tyre dhe unë do të jem atje me ta”.

Postimi i plotë:

Më vjen keq që nuk mund ta mbaj më heshtjen

Unë u kam premtuar njerëzve se do të mbaja gjuhën time kur bëhej fjalë për postet politike dhe i kam dëgjuar

Dhe disa njerëz do të më urrejnë për ato që kam për të thënë dhe disa njerëz do të më heqin miqësinë por hej fjala e lirë lejohet akoma në këtë botë.

Marrëveshja e nënshkruar në Uashington, Hoti shiti Kosovën. Ky ishte gjithmonë plani, kjo është arsyeja pse ata hoqën kryeministrin e zgjedhur në mënyrë demokratike. Tani mos më keqkupto, unë nuk jam dakord me VV në asnjë mënyrë, por ai filloi ta gjuante gomarin nga korrupsioni i infektuar në nivelet më të larta të Kosovës. Dhe ai kishte planin e duhur për të trajtuar Covid 19. Pastaj u largua nga Thaqi duke bërë një marrëveshje me Isa MUSTAFA. Kjo ishte e gabuar, unë i dua idealet e LDK-së dhe unë do ta mbështes komandantin tim Kol Anton Quni me jetën time. Por kjo ishte përtej një grushti shteti.

Tani një pushtet i pazgjedhur është në krye. Dhe ata po bëjnë marrëveshje që në letër e ndihmojnë Kosovën, por afatgjatë mund të dëmtojnë strukturën e një paqeje të brishtë. Kjo letër hap derën për shkëmbime tokash që do të gjymtojnë Kosovën, ne kurrë nuk duhet t’i japim një cm Serbisë. Çdo Martir i luftës do të ngrihet nga varret e tyre për të mbrojtur tokën për të cilën dhanë jetën e tyre dhe unë do të jem atje me ta.

Kosova nuk është toka ime. Të përket të gjithëve. Jo Presidenti që nuk është qeveria, ata janë mjetet tuaja për drejtimin e vendit. Nuk u përket të pasurve, u përket më të moshuarve, më të rinjve, punëtorëve, nënave dhe baballarëve të të gjithëve.

Pasuria juaj është hequr dhe futur në xhepat e ……….. mirë ju të gjithë e dini kush janë ata.

Timeshtë koha që u kthehet njerëzve që e kujtojnë këtë herën tjetër kur votoni, mos votoni për të njëjtin zinxhir të vjetër të njerëzve që vazhdon përdhunimin e Kosovës. Votoni për idetë e reja, qofshin LDK, VV, PDK votojnë për atë që është më e ndritura ka idetë për Kosovën dhe jo gishtat ngjitës duke kapur çdo € dhe duke e vendosur në bankat zvicerane,

Unë e dua Kosovën dhe një ditë do të doja të isha qytetar i Kosovës dhe të jetoja fundin e jetës sime atje. U varros atje në tokën që unë dua. Nën qiellin e një vendi me kaq shumë potencial aq shumë pasion.

Jini të mirë me njëri-tjetrin

Qëndroni të sigurt mbi të gjitha gjërat, qëndroni brenda sa më shumë që të mundeni

Qëndro i gjallë nga kjo pandemi e tmerrshme

Dashuria dhe respektet e mia për të gjithë

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.