Manuel Pellegrini kthehet në La Liga! Lajmi është bërë me dije nga mediat spanjolle, që flasin për kontratën me klubin e ri: Betis Sevilla! Ish-trajneri i Real Madrid dhe Manchester City do të firmosë për 2 vite me rrogë 5 mln euro në sezon (10 në total).

Manuel Pellegrini leaves West Ham board with a decision to make …

Këtë sezon, Pellegrini e nisi me West Ham dhe u shkarkua që dhjetorijn e shkuar pasi e drejtoi skuadrën londineze për gati dy sezone.

Ju pëlqen!

Te Betis, Pellegrini do të zëvendësojë Joan Francesc Rubin, që u shkarkua në fund të muajit të shkuar. Pellegrini në karrierë ka fituar një titull në Premier dhe dy Kupa, përveç se kampionatin argjentinas dhe atë ekuadorian.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!