“Qëllimi i Putinit është të na shfarosë. Qëllimi i Putinit është të zhdukë Ukrainën nga harta gjeopolitike e botës”.

Kështu deklaroi ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko në një intervistë për TV francez Bfm. “Nuk ka fjalë të tjera përveç atyre të gjenocidit,” shtoi ai, “barbarët rusë qëllojnë autobusët që evakuojnë nënat.”

Lexo po ashtu:  Studimi interesant/ Intoleranca fetare shkaku kryesor i diskriminimit – Etnia dhe kombësia më pak rëndësi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!