Ish Kryeministri Albin Kurti ka kritikuar delegacionin Kosovar në ShBA. Ai ka thënë se s’mund të ketë marrëveshje ekonomike me Serbinë.

Nuk ka fare transparencë për këtë agjendë në ShBA. Pala kosovare nuk ka kredibilitet, përgatitje e as agjendë. Këta të delegacionit s’mund t’i quash as tradhëtarë sepse zotëri Hoti apo zotëri Koti, mund t’i tradhëtojë vec 25 mijë votuesit e tij”, ka thënë ai.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!