Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka thënë se Rron Gjinonvci për dy vite ka qenë në marrëdhënie pune me Thaçin si i emëruar i tij.

Në një shkrim në Facebook, Behramaj ka thënë se ai ka punuar në presidencë nga 2018-ta deri në qershor të vitit 2020.

Sipas tij, Gjinovci në atë kohë i thurrte lavde publikisht Thaçit.

Ju pëlqen!

“Pritoj të merrem me këtë kontaminuesin e opinionit publik. Por, për hir të së vërtetës, ky Rron Gjinovci ka qenë në marrëdhënie pune me Hashim Thaçin, si i emëruar i tij. Kjo marrëdhënie e punës ka zgjatur nga 27 prill 2018, deri më 5 qershor 2020. Njëherit kjo ka qenë periudha e Rron Gjinovcit kur i thurte lavde publikisht Hashim Thaçit. A ka qenë e poshtër edhe ajo pagë që e ka marrë nga Presidenca gjatë mandatit të Thaçit?”, ka thënë ai.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.