Ish-kampioni i botës në boks, Vitali Klitschko, ka hequr kostumin e kryebashkiakut të Kievit dhe ka veshur atë të ushtarakut.

Ai ndodhet në terren dhe shprehet i gatshëm për të mbrojtur vendin nga agresioni rus Në një intervistë për mediat gjermane, Klitschko, tregon se është gati të luftojë e të japë jetën për Ukrainën.

“Ne po përgatitemi në të gjithë Ukrainën me bindjen se presidenti rus Vladimir Putin do të japë urdhrin e luftës. Si ushtar, dikur jam betuar të mbroj vendin dhe tani jam gati të luftoj për atdheun”, u shpreh Klitschko.

Ju pëlqen!

Më tej, Klitschko kërkoi dhe ndihmën e vendeve të BE, e cila sipas tij në këto momente është më e nevojshme se kurrë, përcjell e pavarura MekuliPress.com

Lexo po ashtu:  STUDIMI/ Shkolla ka probleme të mëdha/ Nxënësit në Kosovë nën nivelin mesatar në TIMSS
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!