Shtatë artistë nga e gjithë bota, secili në karantinë, do të risjellin këngën e famshme popullore “Bella Ciao”, në këtë periudhë pandemie.

Kjo këngë është simboli i rezistencës, lirisë dhe luftës partizane kundër fashizmit në periudhën më të errët të Europës.

Ndërkohë është kthyer në simbol të një tjetër lufte, luftës kundër COVID-19.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!