iPhone 12 ka të njëjtat specifika me iPhone 12, përfshirë çipin A14 Bionic, dy kamerat e pasme dhe teknologjia 5G por ka trup dhe ekran më të vogël prej 5.4-inç.

Telefoni i ardhshëm iPhone 12 mini i Apple do të karikohet më ngadalë sesa modelet e tjera iPhone 12 sipas vetë kompanisë.

iPhone 12, 12 Pro dhe 12 Pro Max kanë shpejtësi karikimi prej 15W përmes MagSafe, por iPhone 12 mini është i kufizuar vetëm në 12W. Ndërsa shpejtësia 12W mund të provojë një zhgënjim, është më e shpejtë sesa teknologji 7.5W që merrni me një karikues standard Qi Wireless.

Ju pëlqen!

iPhone 12 ka të njëjtat specifika me iPhone 12, përfshirë çipin A14 Bionic, dy kamerat e pasme dhe teknologjia 5G por ka trup dhe ekran më të vogël prej 5.4-inç.

Telefoni do të jetë i disponueshëm për tu porositë nga data 6 Nëntor dhe çmimi fillon nga 729 dollarë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!