Intervista e Boiken Abazit, Drejtor i Qendrës në Shqipëri, në A2 News – CNN në Tiranë, ku flitet për fushatën dhe fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, si dhe hapat e radhës drejt formimit të koalicionit qeverisës:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!