Pas Lazios, Romës, Napolit dhe Milanit, edhe Interi ka reaguar dhe me postim në faqen zyrtare Twitter ka shprehur solidaritetin dhe mbështetjen për momentin tragjik që po kalon Shqipëria.

“Në Shqipëri ka shumë tifozë të Interit. Për ata, të dashurit e tyre dhe gjithë popullin shqiptar shkojnë mendimet tona në këto ditë shumë të vështira”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!