N’Golo Kante ishte një dëshirë e madhe e Interit gjatë afatit kalimtar të verës, por ‘Zikaltërit’ nuk arritën të sjellë francezin në Milano.

Mediet në Francë raportuan dje të Kante nuk ka marrëdhënie të mira me trajnerin Frank Lampard, dhe po kërkon të ndryshojë skuadër.Kante kohëve të fundit u përplas me Lampardin, pas së cilës francezi vendosi të kërkojë largimin nga Chelsea sa më shpejtë të jetë e mundur.Inter dëshiron të shfrytëzojë këtë situatë dhe ta sjellë atë në ‘Giuseppe Meazza’ në janar, sepse është një dëshirë e madhe e trajnerit Conte.‘Zikaltërit’ tashmë janë duke e përgatitur një ofertë, dhe si pjesë e transferimit, në ‘Stamford Bridge’ mund të përfundojë edhe Milan Skriniar.

Lexo po ashtu:  Setien i pangopur: “Bindim Messi të qendrojë, marrim Lautaro e Neymar”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!