Intelektuali i njohur nga Peja, Hidaverdi Spahiu, në shenjë respekti për punëtorët tanë shëndetësorë, të cilët janë në fushën e parë të fronit, në luftë me pandeminë e rrezikshme Koronavirusit, ka një propozim origjinal për publikun shqiptar, shkruan MekuliPress.

Ja se cfarë propozon z. Spahiu:

“P R O P O Z I M
Propozoj qe neser ne ora 20.00 ne tere Kosoven te aplaudohet 5 minuta nga balkonat e shtepive/banesave tuaja me DUARTROKITJE ne shenje falenderimi per puntoret tone shendetesor te cilet jane heronj ne frontin e pare si shpetimtar te vertet ne perballje me korona virusin apo COVID 19! Faleminderit!
P.S.Mendoj se kjo eshte iniciative e qelluar per pandemine globale dhe alternative e vetme falenderimi nga karantina ne te cilen jemi!”

Ju pëlqen!

 

 

Lexo po ashtu:  Këto janë vetëm disa prej pikave programore të Qeverisë Kurti 1...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!