Ardhja e mesazheve në ueb është pjesë e vizionit të Facebook për të integruar platformat e komunikimit dhe rrjetet sociale në pronësi të kompanisë.

Instagram solli shumë një funksion aq të munguar në desktop, mundësinë për të dërguar mesazhe direkt nga shfletuesi i kompjuterit tuaj. Kompania zbuloi Mesazhet Direkte në desktop për të gjithë përdoruesit në mbarë botën ditën e Premte.

Që prej Janarit rrjeti social ka testuar mesazhet me një grup të vogël përpara se të vendoste së fundi ti ofronte për të gjithë.

Ju pëlqen!

Është një funksion shumë i mirëpritur sidomos për ata që shpenzojnë shumë kohë në Instagram si reporterët, influencerët dhe menaxherët e medias sociale. Është mënyra më e thjeshtë për të komunikuar privatisht në platformë sidomos nëse duhet ti përgjigjeni me qindra mesazheve çdo ditë

Ardhja e mesazheve në ueb është pjesë e vizionit të Facebook për të integruar platformat e komunikimit dhe rrjetet sociale në pronësi të kompanisë.

Në një pikë përdoruesit e WhatsApp, Instagram dhe Facebook do të mund të shkëmbejnë mesazhe me njëri-tjetrin në platforma të ndryshme.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!