Aplikacioni gjithashtu do të shtojë një funksionalitet të shpërndarjes së muzikës nga Spotify, Apple Music dhe Amazon Music.

Instagram do ta bëjë më të letë të bisedoni ndërsa jeni duke shfletuar kohështrirjen. Aplikacioni do të shtojë një funksionalitet ku përdoruesit mund tu përgjigjen mesazheve hyrëse pa pasur nevojë të kalojnë mes kohështrirjes dhe inbox-it.

Me ndrysimin e ri bisedat do të shfaqen në krye të kohështrirjes ndërsa shfletoni dhe mund tu përgjigjeni duke klikuar një mesazh.

Ju pëlqen!

Aplikacioni gjithashtu do të shtojë një funksionalitet të shpërndarjes së muzikës nga Spotify, Apple Music dhe Amazon Music.

Që kur Meta filloi shkrirjen e Instagram dhe Messenger, aplikacioni Instagram është pajisur në mënyrë të vazhdueshme me funksionalitete dhe bërë më i ngjashëm me Messenger.

Së fundi Instagram do të shtojë një shkurtesë @Silent ku mesazhe që dërgohen nuk aktivizojnë njoftimet.

Lexo po ashtu:  22 qytete Amerikane goditen në një sulm të koordinuar me ransomware
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!