Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve shëndetësorë, kanë dërguar kërkesë në ShSKUK me kërkesën që pagesa për ndërrimin e natës të rritet për 100 përqind, si dhe të realizohet pagesa e rrezikshmërisë dhe të realizohet paga festive 100 përqind.

Kryetari i kësaj sindikate, Fitim Havolli, tha se me vite nuk janë marrë parasysh këto kërkesa dhe për ndërrimin e natës paguhen 18 euro.

Tashmë, kjo sinidikatë kërkon që pagesa të bëhet 36 euro.

Ju pëlqen!

Ai nuk e ka mohuar mundësinë që të mbajnë greva dhe protesta.

Lexo po ashtu:  Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!