Indeksi për matjen e sundimit të ligjit e ka renditur Kosovën të parën në rajon por fatkeqësisht Shqipëria është radhitur në fund kështu më poshtë se këto shtete.

Maqedonia e V

Bosnja dhe H

Ju pëlqen!

Serbia.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.