Indeksi për matjen e sundimit të ligjit e ka renditur Kosovën të parën në rajon por fatkeqësisht Shqipëria është radhitur në fund kështu më poshtë se këto shtete.

Maqedonia e V

Bosnja dhe H

Ju pëlqen!

Serbia.

Lexo po ashtu:  Gazetarët "Made in PISA" janë traumatizuar nga fitorja e Vetëvendosjes, të organizuar po e sulmojnë Vetëvendosjen, jo Sveçlën!
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!