Eksperti i sigurisë, dikur deputet i Kuvendit të Kosovës, Nuredin Ibishi, ka përshëndetur aksionin antikontrabandë të autoriteteve të Kosovës në veriun e vendit.

Ibishi ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Policia e Kosovës ka realizuar një “aksion të shkëlqyeshëm”.

Ai po ashtu ka folur edhe për pengesat në të cilat hasën zbatuesit e ligjit nga serbët në veri të vendit.

Ju pëlqen!

Ibishi ka deklaruar se serbët ishin përgatitur me barrikada, duke shtuar se ata kishin informacione se çfarë do të ndodhte në atë pjesë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!