“Sot i kena hi rrugës demokratike. po menojmi qi me biseda shlirohet vatani. Akademiku po thotë luftë s’du. të burgosurit politiçarë po thonë luftë s’domë. I zgjedhuni i popullit po thotë luftë s’domë. Po menojnë qi luftën do ta bajnë disa qi nuk dijnë bajagi. duhet qai qi e ka zgedhë populli me i pri fatit të popullit edhe populli janë mas tij”

Osman Geci, Prekaz, Skenderaj, 1995

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.