Zyrtari i Lëvizjës Vetëvendosje Boiken Abazi ka reaguar pas deklaratës së ministrit serb të Mbrojtjes Aleksandar Vulin, i cili dje i ka quajtur “vrasës ushtarët e UÇK-së”.

Vulin poashtu ka tallur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke thënë se ai do të mbahet mend vetëm për çorapet e tij.

E Abazi e ka quajtur këtë kërcënim të drejtpërdrejt ndaj kryeministrit Rama, përcjell Bota sot.

Ju pëlqen!

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se vlerat e UÇK-së duhen mbrojtur me ligj të veçantë në Shqipëri e jo me një tjetër cicërimë në Twitter.

Ai ka shtuar se Serbia ndalet vetëm me reciprocitet.

Reagimi i plotë i Abazit në Facebook:

Vulini i Vuçiçit të Sheshelit e Millosheviçit sot i quajti vrasës ushtarët e UÇK-së, i ofendoi shqiptarët, e shpalli hero tradhtarin Esad Pasha, kërcënoi në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe e talli KM Rama. Mbase Ramës mund t’i vijë ndonjë tjetër ide “brilante” që ta zgjidhë këtë fyerje dhe mohim të historisë sonë, këtë kërcënim e këtë mospajtim të thellë politik, me aftësitë e tij ekonomike prej doganieri, duke i dhënë Serbisë edhe Portin e Vlorës dhe Shëngjinit…

Vlerat e UÇK-së duhen mbrojtur me ligj të veçantë në Shqipëri e jo me një tjetër cicërimë në Twitter. Serbia nuk ndalet duke i dhënë porte e tregun shqiptar, por me reciprocitet!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!