Sokol Metaj, 55-vjeçari i dënuar me 5 vite burg nga Gjykata e Apelit Tiranë për ngacmim seksual, është ekstraduar nga Greqia. Ai është shpallur fajtor se më 15 nëntor të vitit 2015 pasi ka ngacmuar seksualisht dy shtetas të mitur, në afërsi të kalçetove të një kompleksi në Tiranë.

Policia sqaron se 55-vjeçari njërin prej të miturve e kishte nxënës në kursin e tij të futbollit pasi ai punonte si trajner futbolli.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.