Presidenti hero i Ukrainës në një fjlalim të mbajtur në Asamblenë Kombëtare të Polonisë këtë të premte tha se “nëse e fitojmë këtë luftë, Ukraina do ta ndajë fitoren me Poloninë”.

“I dashur Zot, të lutem le të fitojmë”, tha ai, shkruan e pavarura MekuliPress.

Zelensky lavdëroj shtetin fqinj për bashkëpunimin e mirë mes të dy vendeve. Këto vende  kanë pasur edhe më parë marrëdhënie të kënaqshme, por Zelenskyj tha se mund t’i besonte Polonisë që të mbështetej tek ky shtet kur ata u pushtuan nga Rusia më 24 shkurt.

Lexo po ashtu:  Gjobë rekord në Rusi për ndotje mjedisore. Kompania "Norilsk Nickel" paguan 2 mld $
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!