Ne do ju sjellim nga sot deri në ditën e Krishtlindjeve, një seri me letrat më të bukura që vogëlushët nëpër botë i kanë dërguar babagjyshit të Vitit të Ri. Veçantia e tyre? Janë reale dhe ta ngrohin zemrën.

“I dashur Santa (Babagjysh), unë jam përpjekur të jem një person i përgjegjshëm, unë shpresoj se do të marr atë që gjithmonë e kam dashur. Gjëja që unë dua më së shumti është një qen. qen. qen. Unë e di që nuk jam kujdesur shumë për qenin tim Giga por ai nuk është aq i vërtetë sa do të ishte një qen real. I dashur Santa, unë do të shkëmbeja edhe mamin tim të vetme, për një qen. E dija se një qen do të ishte një përgjegjësi e madhe, por i jam përgjëruar babait tim që kur isha tre vjeç dhe unë jam i lodhur prej kësaj.

Me dashuri, Megan”.

Ju pëlqen!

PS. Nese ju keni letra interesante te shkruara nga femijet tuaj, jeni te lutur te na i dërgoni qe t’i ndajmë me lexuesit e MekuliPress…

Lexo po ashtu:  6 mësimet që çdo nënë duhet t'u japë vajzave në të 20-at e tyre; Gjërat që do kishin dashur vetë t'i bënin ndryshe
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!