Ne do ju sjellim nga sot deri në ditën e Krishtlindjeve, një seri me letrat më të bukura që vogëlushët nëpër botë i kanë dërguar babagjyshit të Vitit të Ri. Veçantia e tyre? Janë reale dhe ta ngrohin zemrën.

“I dashur Santa (Babagjysh), unë jam përpjekur të jem një person i përgjegjshëm, unë shpresoj se do të marr atë që gjithmonë e kam dashur. Gjëja që unë dua më së shumti është një qen. qen. qen. Unë e di që nuk jam kujdesur shumë për qenin tim Giga por ai nuk është aq i vërtetë sa do të ishte një qen real. I dashur Santa, unë do të shkëmbeja edhe mamin tim të vetme, për një qen. E dija se një qen do të ishte një përgjegjësi e madhe, por i jam përgjëruar babait tim që kur isha tre vjeç dhe unë jam i lodhur prej kësaj.

Me dashuri, Megan”.

Ju pëlqen!

PS. Nese ju keni letra interesante te shkruara nga femijet tuaj, jeni te lutur te na i dërgoni qe t’i ndajmë me lexuesit e MekuliPress…

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.