Mate X debutoi muajn e kaluar, dhe doli në shitje në Kinë me një çmim 2,400 dollarë.

Huawei sjell Mate X me ekran më rezistent dhe bosht palosjeje më të mirë

Huawei do të lançojë një version të përmirësuar të smartfonit që paloset Mate X vitin e ardhshëm me një ekran më rezistent, bosht palosjeje më të mirë dhe një proçesor më të shpejtë.

Detajet vijnë nga Richard Yu, drejtues i biznesit të konsumatorit të Huawei, i cili foli për Fandroid.

Ju pëlqen!

Huawei gjithashtu synon të sjellë Mate X aktual në Europë, në tremujorin e parë të vitit 2020.

Mate X debutoi muajn e kaluar, dhe doli në shitje në Kinë me një çmim 2,400 dollarë. Gjysma e ekranit të telefonit mund të paloset mbrapa, kështu që ju mund të keni ekranin e ndezur në të dyja anët e telefonit edhe kur është i palosur.

Ky opsion e ka bërë këtë smartfon një ndër opsionet më të mira në vitin e debutimit të telefonëve me palosje, duke qenë se telefonë të tjerë si Samsung Galaxy Fold kanë pasur disa mangësi që krijonin boshllëqe ose rrudha në dizajn.

Trendi i telefonëve me palosje pritet të zgjerohet vitin e ardhshëm, pjesërisht me mbërritjen e Motorola Razr.

Të tjera kompani, si Samsung, ka të ngjarë të përsërisin modelet e tyre, duke shpresuar se do ti sjellin në një dizajn të përmirësuar se sa versionet delikate që sollën këtë vit.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.