Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se platforma për dialog në mes të Kosovës dhe Serbisë nga qeveria e Kosovës, është vetëm 40 rreshta. Ai ka thënë se ai program mund të jetë i barabartë me ndonjë seminar të shkruar nga ndonjë nxënës i shkollës së mesme.

“Ajo çka më ka shqetësuar kur e kam parë programin e qeverisë për dialogun, është se i ka vetëm 40 rreshta. Në ato 40 rreshta thuhet dicka e cila mund të jetë e barabartë me një seminar që mund ta shkruajë një nxënës i shkollës së mesme.”, ka thënë Hoxhaj.

Hoxhaj, në emisionin Imazh në RTK, ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta sjellë një platform të mirëfilltë për dialog, se çka pret prej tij.

Ju pëlqen!

Deputeti i PDK-së, tutje ka thënë se ish-qeveria e Albin Kurtit ishte qeveri pa kokë, dhe ishte e dëmshme, derisa qeveria e Avdullah Hotit, nuk ka plan të qartë.

“Qeveria e kaluar e Kurtit ka qenë qeveri pa kokë dhe e dëshme për vendin. Qeveria Hoti, është më shumë pa gjak she pa një plan të qatrë, por të presim dhe të shohim”, ka thënë Hoxhaj.

Lexo po ashtu:  Bideni siguron fitoren e parë në një qytet

Hoxhaj, tutje ka thënë se është fat i keq që në Kosovë brenda 6 muajve janë ndërruar tri qeveri e tre kryeministra.

“Është fat i keq që në Kosovë brenda 6 muajve kemi ndërruar tri qeveri, kjo tregon që partitë tjera politike nuk mund të ofrojnë parashikueshmër,i siguri e stabilitet për qytetarët. “, ka thënë Hoxhaj.

Ai ka shtuar se adresë e përgjegjësisë së të gjitha këtyre zhvillimeve politike, janë këto parti politike.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!