Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nuk ka qenë i gatshëm të shkojë në Bruksel të dielen, më 12 korrik, për ta takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mëson KOHA nga burimet diplomatike.

Kjo ka qenë arsyeja kryesore e shtyrjes së takimit për të enjten, më 16 korrik.

Megjithatë, të dielen pritet të mbahet një video-konferencë, kësaj radhe e organizuar nga Bashkimi Evropian.

 

Lexo po ashtu:  Disa njerëz po e akuzojnë për "populizëm" Qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në SHQIPËRI sepse më 28 Nëntor ka thirrur për “Marshim për bashkim – bashkim kauzash me hapa drejt integrimit kombëtar." Ja pse këto akuza janë dashakeqëse...
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!