Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu është përgjigjur pozitivisht kërkesës për raportim të kryeministrit Avdullah Hoti për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Ajo tha se pas diskutimeve me kryesinë kanë vendosur që të premten në ora 12:00, shefi i ekzekutivit të raportojë tek të zgjedhurit e popullit.

Kështu u shpreh Osmani i bëri pas një konference të përbashkët për medie me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Lexo po ashtu:  Sot, në përvjetorin e 101 të vdekjes së Ismail Qemalit, nderojmë kujtimin e tij, Vazhdon përpjekja për një shtet të Bashkuar dhe të begatë Shqiptar.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!