Dashi

Sot Hëna është e favorshme dhe prandaj nëse jetoni një krizë të rëndësishme përpiquni ta zgjidhni. Në frontin e biznesit, jini diplomatik: kjo është mënyra e vetme që do të jeni në gjendje të zgjidhni një përballje të vogël.

Demi

Ju pëlqen!

Nëse ka pasur probleme, është koha t’i zgjidhim ato. Në frontin e punës, Mërkuri nuk është në anën tuaj dhe për këtë arsye shpenzimet mund të jenë më të larta se të ardhurat, prandaj kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Binjakët

Sot Hëna do të sjellë me vete disa dyshime, por mos kini frikë: situata astrologjike do të përmirësohet për ndjenjat. Në punë, bëjini gjërat me qetësi sepse Hëna në opozitë mund të sjellë shumë bezdi.

Gaforrja

Megjithëse periudha nuk është më e mira, një dritë e re në dashuri mund të hapet: shtyni të gjitha diskutimet. Në punë, duke filluar nga fundi i vitit do të ketë një rifillim të shkëlqyeshëm.

Luani

Një energji e mirë kthehet pas dy ditësh mjaft të vështira. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të lindurit e shenjës së Ujorit, Demit dhe Akrepit. Në punë, sot nëse dikush ju bën nervoz dini të përgjigjeni!

Virgjëresha

Sot dhe nesër ka shumë lodhje. Në punë, deri në fund të vitit duhet të bëni një ndryshim në jetën tuaj, një ndryshim i rëndësishëm.

Peshorja

Javë e mirë dhe premtuese për ndjenjat, por kini kujdes sepse e Mërkura dhe e enjtja mund të jenë ditë pak të vështira dhe të trazuara. Në punë, më në fund – pas vështirësive – ne fillojmë përsëri. Një telefonatë biznesi nuk përjashtohet!

Akrepi

Takim special i afërt: përpiquni të jeni optimist. Në punë, jini të kujdesshëm – ka disa marrëdhënie që duhet të ndryshojnë.

Shigjetari

Mos i prishni premtimet – flisni me qetësi dhe merreni me problemet. Në punë, vërtet dëshironi të ndryshoni jetën tuaj: por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Bricjapi

Ju mund të merrni frymë një lehtësim: nga 21 Venusi nuk do të jetë më kundër tij dhe sot ka shenja të një pajtimi. Në punë, nuk jeni shumë të përqendruar – keni shumë gjëra për të menduar!

Ujori

Hëna nuk është më disonante dhe dashuria edhe një herë favorizohet, përfitoni prej saj. Në punë, së shpejti do të mposhtni armiqtë tuaj – zgjidhjet do të vijnë gjatë ditëve të ardhshme.

Peshqit

Diskutimet e panevojshme me partnerin tuaj mund të shpërthejnë për shkak të problemeve ekonomike, jini të kujdesshëm. Në punë, sot Hëna është kundër saj: ka disa vonesa që duhen marrë parasysh dhe disa gjëra nuk janë shumë të qarta!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!