Katër shqiptarëve që tentonin të mbërrinin nëpërmjet rrugëve të paligjshme në Britaninë e Madhe nuk i ka buzëqeshur fati.

Shqiptarët u gjetën nga policia ushtarake holandeze në portin “Europoort” pranë Rotterdamit.

Katër shqiptarët ishin fshehur në një kamion që transportonte ushqim për qen, sikurse duket në videon më poshtë. Ata ishin fshehur poshtë ushqimit.

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.