Një qen rus, pronarët e të cilit vdiqën në një aksident me makinë, pavarësisht përpjekjeve për t’i gjetur një shtëpi, refuzoi të largohet nga vendi i aksidentit, deri kur ngordhi shtatë vjet më vonë. Qyteti e adoptoi joformalisht dhe i dedikoi një statujë nderi besnikërisë së tij.

Suedia i paguan nxënësit e shkollës së mesme 187 dollarë në muaj që të shkojnë në shkollë.

Në vend të “na ishte një herë”, shumica e përrallave koreane fillojnë me: “Dikur, kur tigrat pinin duhan…”

Ju pëlqen!

Mungesa e trurit bën që truri të mbajë mend gjërat në mënyrë të pasaktë.

Të dëgjosh muzikë 5-10 minuta në ditë forcon mendjen, duke e bërë më të fortë për të përballuar stresin emocional.

Në 1889, viti kur lindi Adolf Hitleri, artisti gjerman Franz von Stuck pikturoi “Ndjekja e egër”, që paraqet Odinin, atij e të gjithë perëndive nordike, mbi kalë, duke udhëhequr një kortezh të vdekurish. Piktura është bërë e famshme për shkak të ngjashmërisë së madhe të tij me Hitlerin.

Lexo po ashtu:  Londër, dhelprat japin shenjat e para të zbutjes
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!