Më 1938, 18 vjeçari korean Yang Kyoungjong u rekrutua nga Japonia për të luftuar kundër ish-Bashkimit Sovjetik. Më 1939 u kap nga sovjetikët dhe u dërgua për të luftuar kundër nazistëve gjermanëve.
Ai pastaj u kap rob nga nazistët gjermanë dhe u dërgua për të luftuar në “D-Day” ku u kap nga amerikanët.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!