Një grua në Texas të SHBA’ve ka kapur një shtazë bizare derisa po peshkonte në molin e Port Isabel, ajo nuk e kishte prekur atë krijesë që do të kishte pasoja t kishte pasoja të rënda për të,

Alyssa Ramirez tha se fillimisht ajo e kishte kujtuar atë si pjesë si alga që ju kishte lidhur në tojën e saj, pastaj e kishte parë të lëvizte atë krijesë dhe e kishte kuptuar se bëhet fjalë për një gjallesë.

Doli që gjallesa nuk ishte peshk, por një krimb ujor shumë i rrezikshëm, Alyssa tha se ishte i gjatë rreth 3 inç, diku 7.7 centimetra.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Institucioni Texas Parks and Widlife e identifikoi gjallesën nga xhirimi i dërguar nga Alyssa, ishte një krimb zjarri.

Këto gjallesa kanë aftësinë e injektimit të një neurotoksinë të fuqishme nga thepat e saj që shkakton një dhimbje të madhe djegëse që raportohet se mund të zgjasë me orë të tëra.

Sea creature

What is this? It was caught off a pier in Port Isabel. Answer within the hour.📷 Instagram chilly.down

Slået op af Texas Parks and Wildlife i Onsdag den 19. februar 2020

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!